Det är lite kul att se och höra nyblivna tidigare rabulistiska pappor i mitten av 30-åren prata och skriva med lätt fåniga leenden om hur mycket lycka det är att få barn.
Inlägg som exempelvis är rena påhopp, eller på annat sätt kränkande, tar jag sonika bort. Jag släpper inte heller fram kommentarer som jag inte tycker är värda att slösa tid på att besvara.
Detta är min blogg och inget offentligt klotterplank där man kan häva ur sig vad som helst.
Och, eftersom jag skriver om feminism nu så är modereringen från min sida hårdare än vanligt. Tänker du skriva här så kommer du inte att släppas fram alls med mindre än att det finns ett namn kopplat till ett konto av något slag där man ser vem du är.
Upptäcker jag att det pågår astroturfing från lobbyister tänker jag inte heller ägna tid åt dessa.
Under denna rubrik vars titel kommer från de norska blinkersarna tänkte jag länka små betraktelser över olika studier mm som just ... fungerer --- fungerer icke
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar